Održana sjednica Uprave preduzeća

21.05.2026
image

Uprava Javnog preduzeća „Autoputevi Republike Srpske“ d.o.o. Banja Luka održala je redovnu sjednicu, na kojoj su razmatrana pitanja od značaja za nesmetano funkcionisanje sektora i preduzeća u cjelini.

Sjednicom je predsjedavao v.d.direktora Radovan Višković, a prisustvovali su v.d. izvršmnog direktora za pravne poslove Siniša Gavrić, v.d. izvršnog direktora za tehničke poslove Slobodan Stanarević, v.d. izvršnog direktora za ekonomsko – finansijske poslove Miroslav Bajić i zapisničar Milica Đurđević.

Uprava je donijela 26 rješenja o oslobađanju od plaćanja putarine po osnovu invalidnosti i rijetkih bolesti, od kojih se u četiri slučaja radi o novim rješenjima, dok je u preostalim slučajevima riječ o produženju važenja već izdatih rješenja.

Na dnevnom redu našli su se i zahtjevi za pokretanje postupka javne nabavke roba i usluga, neophodnih za rad svih sektora i kabineta direktora, a razmatran je i nacrt zapisnika o pregledu i ocjeni ponuda u postpuku nabavke goriva za motorna vozila u vlasništvu preduzeća.

Uprava je donijela odluku o nabavci jednog mobilnog aparata za potrebe Centra za održavanje i kontrolu saobraćaja u Laktašima, a na dnevnom redu sjednice našla se i odluka o zakupu poslovnog prostora u Banjoj Luci, za potrebe otvaranja mjesta za prodaju i dopunu TAG uređaja.

Na sjednici su razmatrani i usvojeni zahtjevi Pravobranilaštva Republike Srpske, kojima je zatraženo izjašenje u okviru izgradnje dionica auto-puta Vukosavlje – Brčko, Bijeljina – Brčko, Koridor Pet c i Banja Luka – Prijedor.

.
.