Јавно предузеће „Аутопутеви Републике Српске“ д.о.о. Бања Лука један је од субјеката у Систему хитног обавјештавања јавности у случају нестанка малољетног лица „Пронађи ме“, који је данас промовисан у Бањој Луци.
Систем „Пронађи ме“ припремљен је по узору на исти, који је успостављен у Републици Србији. Главни носилац активности је Министарство унутрашњих послова Републике Српске, које доноси одлуку о покретању система у случају нестанка малољетног лица, а остали укључени субјекти поступају у складу са својим надлежностима и обавезама.
Конкретно, поруке о нестанку малољетног лица, ЈП „Аутопутеви Републике Српске“ д.о.о. Бања Лука емитоваће на информативним порталима изнад ауто-путева, како би у што краћем року већи број наших корисника информисали о актуелном догађају и тиме повећали шансу за успјешним окончањем потраге за несталим лицем.
В. д. извршног директора за техничке послове ЈП „Аутопутеви Републике Српске“ Слободан Станаревић поздравио је идеју о успостављаљу једног оваквог система и у Србији и у Српској, изразивши задовољство чињеницом да предузеће може да буде важан партнер у будућим акцијама проналажења несталих малољетних лица.
-Као отац и човјек, надам се да нећемо имати прилику да користимо овај систем уопште, а као представник једног од важних субјеката у овим активностима, могу да кажем да смо на располагању свим институцијама и да ћемо дати све од себе да правовременом реакцијом утичемо на позитиван исход потенцијалне потраге – рекао је Станаревић, додавши да је ЈП „Аутопутеви Републике Српске“, оформило тим људи, задужених за праћење активности поменутог система.
На данашњој промоцији система, министар унутрашњих послова Републике Српске Синиша Каран потписао је споразум са министром здравља и социјалне заштите Аленом Шеранићем и министром саобраћаја и веза Недељком Чубриловићем, као и са генералним директором РТРС Дијаном Миланковић и генералним директором М:ТЕЛ-а Јеленом Триван.
Систем хитног обавјештавања јавности у случају нестанка малољетног лица „Пронађи ме“ у Републици Српској настао је пажљивом анализом сличних система у САД, Европи и земљама окружења, понајвише у Србији, који омогућава полицији да хитно, путем савремених средстава комуникације, обавијести јавност о нестанку малољетног лица и тако у потрагу укључи ширу друштвену заједницу, објављујући информаицје путем медија, телевизијских и радио емисија, интернета, смс порука, информативних портала на ауто-путевима и слично.